piątek, 19 czerwca 2015

My favorite books

 Jak wiecie wakacje zbliżają się wielkimi krokami zostało do nich zaledwie 6 dni, chociaż ja już w pewnym sensie je zaczęłam, gdyż w poniedziałek jest konferencja co oznacza że przez cały tydzień będzie ''luz''. Trochę zaniedbałam bloga przez ostatnie kilka miesięcy, chociaż wciąż pisałam że będą pojawiać się posty regularnie, na szczęście we wakacje na pewno to się zmieni, bo wreszcie będę miała mnóstwo czasu na blogowanie. Niedawno udało nam się nawiązać współprace z firmą stylemoi i czekamy już na pierwszą paczkę, dzięki tej współpracy na blogu będzie pojawiać się wiele (myślę że ciekawych) outfitów. 
Wracając do tematu postu.. osoby obserwujące mnie na snapchacie, instagramie,  lub asku zapewne wiedzą jak uwielbiam czytać książki i czytam ich mnóstwo, w sumie ta pasja do książek zaczęła się miesiąc temu i praktycznie 2 razy w tygodniu chodzę do biblioteki. Dlatego postanowiłam napisać wam o książkach które przeczytałam w ostatnim czasie i które bardzo mi się spodobały. 

Niebo istnieje.. Naprawdę! - Niespełna czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Opowiadał o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył swoich rodziców opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a przecież nie mógł ich stamtąd znać, bo jeszcze nie umiał czytać.
I wciąż ją kochamJohn Tyree dokonuje wyboru - nie widząc szans na zdobycie wyższego wykształcenia, po ukończeniu szkoły średniej zaciąga się do armii. Przechodzi szkołę prawdziwego, męskiego życia, nabiera pewności siebie, której dotąd mu brakowało. W czasie przepustki spotyka Savannah – dziewczynę swoich marzeń. Młodszą o dwa lata studentkę pedagogiki, wolontariuszkę, która z grupą przyjaciół, w ramach akcji dobroczynnej, buduje domu dla ubogich. Na przekór wszelkich okolicznościom, pomiędzy obojgiem rozkwita miłość. Savannah przyrzeka czekać na ukochanego, dopóki nie minie okres jego służby... 
Charlie ST. Clound- Szesnastoletni Charlie St. Cloud cudem uniknął śmierci w wypadku samochodowym. Jego młodszy brat, Sam, umarł podczas reanimacji. Mijały lata, a Charlie wciąż mieszkał w rodzinnym miasteczku w Nowej Anglii. Kosił trawniki i dbał o groby na starym cmentarzu, gdzie pochowano Sama. Po wypadku został obdarzony zadziwiającą zdolnością: mógł widywać zmarłego, rozmawiać z nim, a nawet grać z duchem Sama w baseball.
Pewnego dnia w jego zorganizowane życie wkracza Tess Carroll, wspaniała i silna młoda kobieta, planująca samotny rejs dookoła świata. Niepowtarzalne uczucie, które ich połączy, stanie się początkiem dramatycznych zdarzeń, prowadzących do wyboru między śmiercią i życiem, przeszłością i przyszłością, przyzwyczajeniem i zmianami.
 Zostań, jeśli kochasz - Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?
Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.
Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. „Jeśli zostanę” opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.


 Gwiazd naszych wina Hazel choruje na raka i mimo cudownej terapii dającej perspektywę kilku lat więcej, wydaje się, że ostatni rozdział jej życia został spisany już podczas stawiania diagnozy. Lecz gdy na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka powieści poznaje niezwykłego młodzieńca Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia być może zostanie napisana całkowicie na nowo.
Ostatnia piosenka- Życie siedemnastoletniej Ronnie Miller wywróciło się do góry nogami, gdy jej ojciec postanowił porzucić karierę i wyjechać do niewielkiego miasteczka w Północnej Karolinie. Jego ucieczka oznaczała koniec małżeństwa Millerów. Trzy lata później Ronnie dalej nie chce mieć nic wspólnego z ojcem i nie utrzymuje z nim kontaktu.
Nieoczekiwanie matka wysyła dziewczynę i jej młodszego brata, Jonaha, by spędzili wakacje w Wilmington. Dla Ronnie to ciężka próba - przyzwyczajona do Nowego Jorku, zakochana w jego nocnym życiu i modnych klubach, musi zmierzyć się nie tylko z niechęcią do wiodącego spokojne życie pianisty i zaangażowanego w budowę miejscowego kościoła ojca, ale również z senną atmosferą nadmorskiej mieściny. Wszystko wskazuje na to, że to będzie najgorsze lato w jej życiu...
Freak City Kiedy piętnastoletni Mika poznaje głuchą Leę, jego świat zupełnie się zmienia. Dziewczyna jest bezpośrednia, pełna werwy i... piękna. Żyje jednak w świecie ciszy, do którego chłopak z trudem znajduje dostęp. 

Biała jak mleko, czerwona jak krew Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.
Czerwień to huragan, marzenia, pasja i... Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i ... jak Sylwia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość. Jest to książką którą najbardziej lubię, oglądałam także film i bardzo polecam :) 

3 komentarze:

 1. "Gwiazd naszych wina" , "ostatnia piosenka" nie czytałam ale oglądałam :)

  http://martynencjatestuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam film- "Niebo istnieje... naprawdę", "Ostatnia piosenka"- były świetne! Czytałam "Gwiazd naszych wina" (film także oglądałam), "Zostań, jeśli kochasz"- czytałam i oglądałam, jak i zaopatrzyłam się w drugą część.
  http://written-by-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam książki. Szczególnie "Zostań jeśli kochasz" i "Gwiazd naszych wina". Jeśli będziesz miała okazję zachęcam cię do przeczytania "Poradnik pozytywnego myślenia"
  http://tutajwszyscymamyfiola.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń