poniedziałek, 20 lipca 2015

Jak powstają moje posty?

Hej kochani! Dzisiaj wreszcie bardziej tematyczny posty niż zazwyczaj, mianowicie o tym jak powstają moje posty. 

Pomysł

Najczęściej pomysły na posty same wpadają mi do głowy zazwyczaj w nocy, kiedy zamierzam iść spać, dlatego zawsze zapisuję je w notatniku na telefonie, aby potem ich nie zapomnieć. Niekiedy mam ich mnóstwo, a czasem kompletnie nie wiem o czym pisać. Przeglądając różne blogi, znajduję w nich inspiracje do tematyki postu.

 Zdjęcia

Zazwyczaj zdjęcia robią mi kuzynki, lub Sylwia, a gdy nie mam nikogo do zrobienia zdjęcia, to robię je sama używając 10- sekundowego samowyzwalacza, tak jak np. w tym poście - klik  Kiedyś często dodawałam zdjęcia mikro np. tu- klik, teraz nie wiem dlaczego, ale dawno nie pojawiały się takie zdjęcia w postach, ale spokojnie,  zamierzam do tego wrócić. Zdjęcia robię zwykłym aparatem cyfrowym.

 Przerabianie

 Zdjęcia przerabiam w programie Photoscape, poprawiam ostrość, kontrast, oraz rozjaśniam, efekty dodaję żadko.

Pisanie

Pisanie postu, zajmuję mi około 2 godziny, staram się nie popełniać błędów ortograficznych i unikać powtarzania wyrazów. Po napisaniu, czytam go kilka razy, po czym poprawiam wyrazy które mi nie pasują, zastępując je innymi. Dla mnie najgorsze jest zaczęcie pisania i to zajmuję mi najwięcej czasu, gdyż kompletnie nie wiem jak zacząć.

Post udostępniam dopiero gdy przeczytam kilka razy to co napisałam i gdy jestem pewna na 100% że mi się podoba, a gdy już opublikuję, udostępniam go na grupie '' Blogerzy!'' na facebooku. 

 


 


4 komentarze:

 1. Robię podobnie. Opublikowanie postu zajmuje trochę czasu!
  written-by-life.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie to wygląda bardzo podobnie, szczególnie wpadanie na świetne pomysły tuż przed pójściem spać :D

  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. mam tak samo :)
  zapraszam !
  rokiand.blogspot.com
  obs za obs ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne zdjęcia :)
  Obserwujemy ? :)
  http://bedifferent-ania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń