sobota, 3 października 2015

Kompleksy :)

Hejo.! :*
Przepraszam was, że tydzień temu nie napisałam postu, ale nie dałam rady. Dzisiaj postanowiłam napisać tematyczny post i będzie on o kompleksach. :)

Myślę, że każda osoba ma kompleksy albo je miała. Jednak w dzisiejszych czasach pojawia się ich coraz więcej. Smutne jest to, że ludzie nie umieją siebie zaakceptować i wszędzie widzą swoje niedoskonałości. Według mnie przyczyną kompleksów są gazety i telewizja. Tam ludzie chodzi mi dokładniej o modeli lub modelki i różne sławne osoby są w większości pokazane jako osoby doskonałe bez żadnych wad jednak jeśli by nie były pomalowane, pięknie ubrane, wyretuszowane, itp. to nie byli by już tak doskonali i idealni. Po prostu środki masowego przekazu okłamują ludzi. :)Kolejnym przykładem dlaczego mamy kompleksy są komentarze innych i wytykanie naszych wad. Jeśli usłyszeliśmy, że jesteśmy grubi, brzydcy... najlepszym rozwiązaniem było by nie przejmować się  jednak takie słowa zostaną w naszej głowie. W końcu przez takie słowa zaczniesz dostrzegać je i nabawisz się kompleksów. Nie chodzi mi tu abyśmy każdego okłamywali i mówili, że jest doskonały po prostu jak mamy komuś coś powiedzieć to delikatnie, a nie wyśmiewać się z niego albo mówić takie rzeczy przy kimś zwłaszcza jeśli ktoś jest wrażliwy. :)

Coraz więcej osób przez kompleksy wpada w różne choroby takie jak np. depresja, anoreksja czy też bulimia więc powinniśmy uważać na słowa jakie do kogoś mówimy. Przez takie choroby ludzie mogą umrzeć lub popełnić samobójstwo.


Jeśli chodzi o mnie to mam kompleksy i to dużo, choć kiedyś nie miałam to przez innych ludzi zaczęłam je dostrzegać. Staram się jednak choć w małym stopniu akceptować siebie i nie przejmować się słowami innych. Nie wychodzi mi to na razie najlepiej, ale kiedyś na pewno będę na tyle siebie akceptować, że nie będę musiała się wstydzić siebie. Jednak wiem, że zawsze będę miała jakieś kompleksy, ale nie tak dużo jak teraz. :)


Moim zdaniem człowiek powinien choć troszkę siebie akceptować i być pewniejszym siebie choć to czasami jest na prawdę bardzo trudne. Po prostu powinniśmy nauczyć się mieć pewny dystans do siebie i aż tak nie przejmować się zdaniem innych. :)


Miłego końca tygodnia życzę. :*
A wy jakie macie zdanie na ten temat i czy macie jakieś kompleksy.? :)3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe posty dodajesz, zostaje na dłużej ;)
  http://rubik514.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jakoś specjalnie kompleksów nie mam, straram się nie myśleć do mi się w sobie nie podoba i to co mogę poprawić

  http://dorota-kotlarz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. kompleksy to okropna sprawa :// trzeba mieć kogoś kto nam pomoże
  palaania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń