sobota, 12 grudnia 2015

Samotność.! :)

Hejo.! :)
Nareszcie weekend i można troszkę odpocząć od szkoły. :) Jednak dzisiaj chcę napisać post tematyczny dotyczący samotności i jak taki człowiek może się czuć i jakie pozory może sprawiać. Myślę, że zaciekawi was ten post i zapraszam do czytania. :)
Chciałabym zacząć post od tego, że ludzi samotnych spotykamy na swojej drodze prawie codziennie, ale tego nie dostrzegamy lub nie chcemy tego widzieć i wolimy być obojętni. Tacy ludzie czasami wolą unikać ludzi lub ludzie unikają ich. Ludzie samotni także mogą rozmawiać z innymi ludźmi być w jakimś towarzystwie i możemy myśleć, że taka osoba nie może być samotna jednak ona tylko dobrze potrafi udawać czasami woli żeby ludzie nie wiedzieli o tym, że mimo to, że są ludzie koło niej jest samotna i tak się czuje. Chce pokazać przykłady ludzi samotnych jak mogą się czuć i jakie pozory mogą sprawiać.


Czasami widujemy ludzi, którzy są sami praktycznie przez cały czas, ale jakoś nie mamy ochoty podejść do niej tylko dlatego, że jeśli jest sama to znaczy, że może być nie fajna lub nie lubiana. Jeśli jesteśmy osobami, którzy tak patrzą na takich ludzi to postawmy się w ich sytuacji w tym, że możemy nie mieć z kim porozmawiać czy pośmiać się i każdy nas unika. Nie było by wtedy fajnie prawda.? Więc dlaczego nie podejdziemy do takiej osoby i nie spróbujemy nawiązać z nią kontaktu może ta osoba jest wspaniała i podobna do nas lub całkiem inna, ale fajna.? Taka osoba wtedy może dzięki nam się uśmiechnie, może to odmieni jej smutny dzień w lepszy. Może kiedyś będzie nam bardzo bliska i co najważniejsze nie będzie samotna. Czasami warto podejść do kogoś kto jest sam i porozmawiać. :)


Widzieliście pewnie na swojej drodze do szkoły lub na zakupy lub obok was osoby starsze. Takie osoby często są samotne ponieważ często ich bliscy są zagonieni w swoich pracach i zostają sami. Może codziennie widujesz starszą panią, która chodzi sama na zakupy, zawsze jest uśmiechnięta, ale wiesz, że mieszka sama i nie ma z kim porozmawiać ani nie ma z kim wyjść na spacer. Wtedy możemy zaproponować jej pomoc i zrobić zakupy, wyprowadzić psa.... i przede wszystkim z nią porozmawiać może wtedy na jej starszej twarzy pojawi się uśmiech, a w sercu jej zrobi się od razu cieplej, że może z kimś porozmawiać nawet przez te kilka min. i że ktoś ma ochotę jej pomóż. Więc możemy sprawić, że taka osoba poczuje się lepiej i nie będzie już aż tak samotna jak do tej pory. :)


Następnym moim przykładem będzie osoba cały czas będąca w towarzystwie uśmiechnięta i wesoła. Więc ona nie może być samotna, a jednak tacy ludzie potrafią być samotni. Trudno jest zobaczyć, że taka osoba jest samotna może prawie to jest nie możliwe bo taka osoba potrafi dobrze udawać, ale jednak gdy przychodzi do domu od razu uśmiech z twarzy znika i po szkole nie ma do kogo się odezwać, nie ma z kim porozmawiać tak jakby chciała, a ludzie ze szkoły to osoby, z którymi jedynie gada tak na prawdę o niczym i nie umie im zaufać. Więc dzień w dzień po szkole jest sama i przed każdym sprawia pozory osoby szczęśliwej, ale jest sama. Więc trudno jest takiej osobie pomóż bo trudno zobaczyć to, że jest samotna. Więc jeśli będziemy wiedzieli o takiej osobie to powinniśmy sprawić by mogła pogadać z nami o wszystkim i mieć w nas pewne oparcie. :)


Ja podałam tylko trzy przykłady dlatego, że nie chce się rozpisywać za dużo bo prawie nikomu pewnie by się nie chciało tego przeczytać. Więc pamiętajmy, że jeśli zauważymy, że osoba jest samotna to sprawmy, żeby przynajmniej się uśmiechnęła. :)
Dobranoc i kolorowych.!!! :)

A wy co o tym sądzicie.? :)


1 komentarz:

  1. Świetny pomysł na post. Sama myślałam nad takim, może trochę podobnym :)
    klaaudia-klaudia.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń