niedziela, 6 listopada 2016

Czym jest dla mnie wolontariat?

Hej! Po raz kolejny wracam po długiej przerwie. Niestety teraz gdy jestem w 3 gimnazjum mam ogrom nauki, co trochę mnie przerasta. Dlatego bardzo brakowało mi pisania, ponieważ jest to dla mnie coś co kocham i coś dzięki czemu mogę się całkowicie wyłączyć od problemów, szkoły itd.Rok temu zaczęłam swoją pracę jako wolontariusz. Lubię podejmować  nowe wyzwania, więc pomyślałam czemu nie spróbować? Nie spodziewałam się że to będzie aż tak fajne, to uczucie kiedy mogę pomóc komuś, a przy okazji sama spędzić ciekawie czas i wiele się nauczyć jest cudowne.
Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech i szczęście osoby której się pomogło. Ja pracuję jako wolontariusz w Domu Pomocy Społecznej, gdzie zajmuję się starszymi ludźmi. Z którymi chętnie rozmawiam, dowiadując się wiele nowych rzeczy. We wakacje zrobiłam coś innego, bo pomagałam na półkolonii dla dzieci. Na początku było trochę trudno, ponieważ nigdy nie zajmowałam się dziećmi, ale potem chyba nie było aż tak źle.  Wolontariat jest świetną sprawą i chcę jak najdłużej w nim działać. Również wam polecam taką formę spędzenia czasu, która bardzo pomaga w dążeniu do bycia lepszym.


4 komentarze:

 1. Kiedyś należałam do wolontariatu ale zrezygnowałam bo niestety nie miałam czasu na nic więcej :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć! Jestem wielką fanką tego bloga. Rozumiem Cię, że nie masz czasu na pisanie na blogu. Ja chodzę do 1 gimnazjum i widzę że nauki jest sporo, ale w 3 gimnazjum? Podziwiam Cię, że jeszcze znajdujesz czas na pisanie.
  Mam do Was pytanie. Czy nie potrzebujecie czasami nowej redaktorki do tego bloga, bo ja byłabym bardzo chętna. Proszę o szybką odpowiedź 😃

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem wolontariuszem od 5 lat, w marcu 2017 roku bedzie 6 i kocham to. Od 3 lat działam z ludźmi w moim wieku, jestem harcerką, oprócz tego czynnie uczestniczę w Banku Żywności, WOŚP itd. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się znaleźć czas na wolontariat w schronisku dla zwierząt i w świetlicy Caritas ;)
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne zdjęcia *.*

  Zapraszam: http://velina-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń